Hakkımızda

Hakkımızda

Vezin Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş., uzun yıllar kamudan sonra özel sektörde Yeminli Mali Müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yapmış  Hesap Uzmanları tarafından kurulmuş olup, şirket ortakları 15 yıllık Yeminli Mali Müşavirlik tecrübesine sahiptirler.

Ankara ve İstanbul ofislerinde faaliyette bulunan firmamız portföyünde, Ankara ve İstanbul'un yanısıra İzmir, Antalya, Kayseri, Samsun, Muğla ve daha bir çok ilde faaliyet gösteren enerji, sanayi, inşaat, mühendislik, haberleşme, turizm, hayvancılık, gıda, madencilik gibi çok çeşitli sektörlerde, sektörün öncüsü konumunda olan firmalar yer almaktadır.

Ana faaliyet konuları arasında vergi hizmetleri, bağımsız denetim hizmetleri ve outsourcing hizmetleri yer almaktadır.

Kurumlar Vergisi Tasdik Raporu başta olmak üzere KDV İadeleri, Birleşme, Bölünme, Devir, Finansal ve Mali Danışmanlık başlıca vergi hizmetlerimizdendir.

Bağımsız denetim alanında da halka açık şirketler dahil geniş bir müşteri yelpazesine hizmet verilmektedir. Bu kapsamda, KGK, SPK ve EPDK gibi kurumların mevzuatı uyarınca denetim yapılmakta, ayrıca kamu kurumlarınca veya özel istek istek üzerine denetim gerçekleştirilmektedir. Tahvil ihracı, halka arz danışmanlığı faaliyetlerimiz de yine bu kapsamda değerlendirilebilecek faaliyetlerimizdendir.

Özellikle yabancı müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, outsourcing hizmeti verilmekte ve bu kapsamda muhasebe sisteminin oluşturulması ve uygulanması işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu noktada, yurtdışında  ana merkezlerce kullanılan muhasebe programlarındaki verilerin yurtiçi muhasebe sistemiyle entegrasyonun sağlanması hizmeti de başlıca hizmetlerimizdendir.

Hali hazırda 150'den fazla sayıda müşteriye hizmet veren Vezin YMM A.Ş., personel alımı ve yetiştirilmesi hususuna büyük önem vermekte ve yetiştirdiği personelin etkin ve başarılı denetimleri ile yoluna devam etmektedir. Farklı sektörlerde denetim çalışmalarına katılan personelimizin edindiği tecrübelerin, kişisel gelişimlerinde oynadıkları rol de yadsınamaz bir gerçektir.